Machu Picchu

Pojedź ze mną!

W 2001 roku przejechałem rowerem z Limy do Santiago i podróż ta stała się początkiem pasji. Od tamtego czasu spędziłem w Ameryce niemal trzy lata życia i w czasie kilkunastu wypraw poznałem większą część tego barwnego kontynentu. Fascynuje mnie latynoska kultura, przyroda, historia, język, kuchnia i po obu stronach Andów mam swoje ulubione miejsca i przyjaciół. Każdą kolejną podróż kończę bardziej "nakręcony" i od razu planuję następną. W tym roku też jadę. I mam nadzieję podzielić się swoją pasją i doświadczeniem z innymi. Jeśli chcesz poznać Amerykę Południową ciekawiej, bo od środka, oraz za ułamek kosztów wycieczki z biurem podróży zobaczyć i przeżyć więcej - pojedź ze mną!

 

Inca kolaSillustani

Największe atrakcje Peru - 15 dni

kwiecień - czerwiec 2018

 

 

Zobaczysz wspaniałe zabytki architektury kolonialnej w Limie, Arequipie i Cuzco oraz fascynujące, misterne budowle, pozostawione przez cywilizację Inków. Złożysz wizytę w zaginionym mieście Machu Picchu - najsłynniejszym zabytku kontynentu. Zobaczysz prastare mumie oraz słynne, zagadkowe figury na pustynnym płaskowyżu Nazca. Wybierzesz się w rejs na wyspy pełne morskiej fauny u wybrzeży Pacyfiku, oraz po wysokogórskim jeziorze Titicaca, gdzie ludzie żyją jak przed wiekami. Odwiedzisz niezwykłe, pływające wyspy z trzciny i ostatnie XIX-wieczne parowce na najwyżej położonym żeglownym jeziorze na Ziemi. Zajrzysz w głąb jednego z najgłębszych kanionów świata oraz poznasz życie andyjskich Indian Keczua i Ajmara. Będziesz podróżować w małej grupie, w sposób gwarantujący poznanie autentycznego Peru, jego starożytnej historii, tradycji, kultury i współczesności; pod opieką doświadczonego pilota i tłumacza, który swoją fascynacją Ameryką Południową postara się zarazić uczestników wyjazdu.

 

 

 

Inca kolaSillustani

Fascynujące Peru oraz Boliwia - 20 dni

kwiecień - czerwiec 2018

 

Podróż szlakiem największych atrakcji Peru, wzbogacona o wizytę w Boliwii. Poznasz kolonialną Limę, Arequipę i Cuzco. Zobaczysz słynne budowle Inków, z zaginionym miastem Machu Picchu na czele. Zajrzysz w głąb jednego z najgłębszych kanionów świata oraz poznasz życie andyjskich Indian Keczua i Aymara. Będziesz podziwiał marsjańskie pejzaże półwyspu Paracas i morską faunę wysp Ballestas. Zobaczysz prastare mumie oraz zagadkowe figury na pustynnym płaskowyżu Nazca. Na jeziorze Titicaca odnajdziesz dryfujące wyspy z trzciny oraz pozostałości floty XIX-wiecznych parowców. W boliwijskiej części jeziora odwiedzisz malowniczą Wyspę Słońca – miejsce narodzin pierwszych Inków oraz grobowce ludu Qolla, od którego Inkowie uczyli się obróbki kamieni. Zrelaksujesz się w tradycyjnych andyjskich termach. Będziesz podróżował w małej grupie, w sposób gwarantujący poznanie autentycznego Peru, jego kultury, współczesności i historii; pod opieką polskiego pilota doskonale znającego lokalne realia, który swoją fascynacją Ameryką Łacińską postara się zarazić uczestników wyjazdu.

 

 

 

Kontakt: Tel: (+44) 7459060914