Obrazki z podróży

Oto dzieci moich dwóch miłości - do fotografii i do Ameryki Łacińskiej. Niektóre galerie zdjęć dotyczą konkretnych rejonów geograficznych, inne to po prostu foto-impresje na jakiś absorbujący mnie temat. Jeśli nie interesuje cię nic konkretnego, nie masz czasu, lub tylko chcesz rzucić okiem na kilka ładnych fotek z Ameryki Łacińskiej, zapraszam tutaj. -------------->

 

Każdy obrazek poniżej otwiera jedną galerię zdjeć. Z kolejnych podróży przywożę ich coraz więcej. Jednak w porównaniu z tym, co widziałem i przeżyłem, wciąż są tylko spojrzeniem przez dziurkę od klucza. Jeśli naprawdę ciekawi cię, co jest za tymi drzwiami, nie ma innej rady - trzeba spakować plecak, wsiąść w samolot i zobaczyć wszystko na własne oczy.

foto impresje
Peruwiańczycy

 

Pierwsze zdjęcia robiłem starą Prakticą i prostym kompaktem, później używałem lustrzanki Pentaxa. Wiele zamieszczonych tu fotografii to skany slajdów z tamtego okresu. Gdy w 2007 roku odkryłem, że w Santiago nie ma już gdzie wywołać slajdów, musiałem się "unowocześnić". Choć w postaci cyfrowej, wciąż pozostaje wierny systemowi Pentaxa. W sytuacjach, gdy targanie lustrzanki i kilku obiektywów jest nieporęczne, używam Canona G9. Tak naprawdę tęsknię jednak do czasów, kiedy o kompozycji i jakości zdjęcia decydował moment naciśnięcia migawki.

Portrety zwierząt
Cordon del Plata Północne Peru Kolibry
Motyle
Chilijskie rodeo Wulkany Araucania